Nasze działania

Współpraca z Województwem Mazowieckim

W dniu 14 października 2023 roku Fundacja Na Rzecz Dwujęzyczności EduNowa podpisała z Województwem Mazowieckim  umowę w ramach wsparcia organizacji pozarządowych na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Piaseczyńskie Centrum Integracji, którego Fundacja jest twórcą, zorganizowało, w okresie od  4 września do końca listopada, lekcje języka polskiego dla 30 dzieci ukraińskich w wieku 7-18 lat. Odbyły się 62 godziny lekcji.

W rezultacie odbytych zajęć dzieci poprawiły swoją znajomość języka polskiego oraz przełamały barierę w zakresie komunikacji językowej. Doskonała atmosfera stworzona podczas zajęć przez lektorów sprawiła, że dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, wykazując się aktywnością i kreatywnością.